Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra12/ftp/psychoterapiamikolow.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Nowoczesna pielęgnacja naczyń wieńcowych – Psychoterapia Miłków
Skip to content

Nowoczesna pielęgnacja naczyń wieńcowych

2 lata ago

484 words

Dziedzina medycyny opieki wieńcowej powstała ćwierć wieku temu. Praktycznie każde duże centrum medyczne i większość szpitali środowiskowych ma oddział opieki wieńcowej (lub oddział intensywnej terapii), w którym pacjenci ze stwierdzonym lub podejrzewanym zawałem serca są dopuszczani do obserwacji i leczenia. Trening w praktyce medycyny opieki wieńcowej jest obecnie integralnym elementem obu rezydencji w medycynie wewnętrznej i stypendiach sercowo-naczyniowych. Książki źródłowe, które są bardziej obszerne niż podręczniki spiralne, są bardzo poszukiwane. Ta książka, wydana przez dwa doświadczone autorytety kliniczne w tej dziedzinie, stanowi doskonałe odniesienie nie tylko dla kardiologów, ale również dla internistów specjalizujących się w medycynie intensywnej, a także przyda się studentom medycyny i mieszkańcom. Redaktorzy starannie wybrali jako współpracowników 62 ekspertów z różnych subtelnych specjalności opieki wieńcowej. Chociaż indywidualne różnice w stylach pisania są oczywiste, redaktorzy wyraźnie pracowali ciężko, aby każdy rozdział był łatwy do odczytania i skupił się na głównym temacie podsumowania obecnego podejścia do leczenia ostrego zawału mięśnia sercowego. Pod koniec każdego rozdziału redaktorzy dostarczają krótkiej krytyki materiału, a obszary kontrowersji lub pytań bez odpowiedzi są podkreślane. Książka jest dobrze przywołana i ilustrowana; reprodukcje elektrokardiogramów, arteriogramy i patologiczne próbki są wyraźne i wyraźnie pokazują punkty, które należy podkreślić.
Jest dziewięć sekcji, począwszy od patofizjologii (co jest szczególnie dobrze zrobione), diagnozy klinicznej i powikłań ostrego zawału. Sekcje dotyczące interwencji terapeutycznej dostarczają skoncentrowanych streszczeń przytłaczającej ilości literatury dotyczącej arteriografii wieńcowej, przezskórnej angioplastyki, terapii trombolitycznej i terapii beta-adrenolitykami u pacjentów z ostrym zawałem mięśnia sercowego.
Ponieważ badanie kliniczne w leczeniu ostrego zawału mięśnia sercowego przebiega z tak dużą szybkością, zrozumiałe jest, że żaden podręcznik nie może pokryć wyników ważnych dużych badań klinicznych zakończonych w czasie publikacji. W tym miejscu redaktorzy przynajmniej próbowali dodać kilka ostatnich przypisów w takich badaniach jak Tłumienie Arytmii Sercowej . Osobiście chciałbym zobaczyć nieco więcej dyskusji na temat ostatnio opublikowanych metaanaliz interwencji terapeutycznych z lidokainą, środkami litycznymi, dożylną nitrogliceryną i antykoagulantami. Sekcje poświęcone zarządzaniu pozawałowym przeglądają dostępne informacje i wskazują, gdzie potrzebne są dalsze badania (w obszarach takich jak elektrofizjologiczne testy po ostrym zawale mięśnia sercowego). Jako dyrektor jednostki opieki wieńcowej uznałem, że ostatnie rozdziały dotyczące administracji i dylematów etycznych i prawnych są interesujące.
Podsumowując, nabywcy tej książki mogą mieć pewność, że będą mieli naukową, wszechstronną pracę, która będzie pomocna, gdy będą zmagać się z problemami naukowymi i klinicznymi napotkanymi w jednostce opieki wieńcowej.
Elliott M. Antman, MD
Brigham and Women s Hospital, Boston, MA 02115

Powołanie się na artykuł (1)
Zamknij Cytowanie artykułów
[podobne: perforatio tecta, turbo max blue opinie, runmageddon 2015 warszawa ]

0 thoughts on “Nowoczesna pielęgnacja naczyń wieńcowych”