Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra12/ftp/psychoterapiamikolow.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Morfina, gabapentyna lub ich połączenie w bólu neuropatycznym cd – Psychoterapia Miłków
Skip to content

Morfina, gabapentyna lub ich połączenie w bólu neuropatycznym cd

2 lata ago

511 words

Na początku próby farmaceuta z Kingston General Hospital w Kingston, Ontario, Kanada, przygotował ukryty harmonogram przydziału losowo przypisujący cztery sekwencje, w blokach po cztery, do kolejnych serii liczb. Po zapisaniu każdy pacjent został przydzielony do kolejnego kolejnego numeru, a odpowiednia seria leków została wydana. Leki zostały umieszczone w niebieskich i szarych kapsułkach żelatynowych przez farmaceutę prowadzącego badania w celu utrzymania warunków podwójnie ślepej próby. Pacjenci otrzymywali identycznie wyglądające niebieskie i szare kapsułki podczas każdego schematu leczenia, zgodnie z modelem podwójnego manekina. Niebieskie kapsułki podawano dwa razy dziennie, a szare kapsułki trzy razy dziennie. Do leczenia morfiną niebieskie kapsułki zawierały morfinę o przedłużonym uwalnianiu (30 mg) i szare kapsułki zawierające laktozę placebo; w leczeniu skojarzeniem gabapentyna-morfina niebieskie kapsułki zawierały morfinę o przedłużonym uwalnianiu (15 mg) i szare kapsułki zawierające gabapentynę (300 mg); w leczeniu gabapentyną niebieskie kapsułki zawierały laktozę placebo, a szare kapsułki zawierały gabapentynę (400 mg); i do leczenia placebo, niebieskie kapsułki zawierające lorazepam (0,2 mg) i szare kapsułki zawierały lorazepam (0,1 mg).
Docelowe pułapy dziennej dawki to morfina w dawce 120 mg (leczenie morfiną), morfina w dawce 60 mg i gabapentyna w dawce 2400 mg (leczenie skojarzone gabapentyną-morfiną), gabapentyna w dawce 3200 mg ( leczenie gabapentyną) i lorazepam w dawce 1,6 mg (leczenie placebo). Aby ułatwić stopniowe miareczkowanie, w przypadku niektórych dawek występowało nieznaczne nierównomierne rozłożenie liczby kapsułek w ciągu jednego dnia – na przykład rano można podać jedną niebieską kapsułkę i jedną szarą kapsułkę; w południe dwie szare kapsułki; a przed snem jedna niebieska kapsułka i dwie szare kapsułki.
W oczekiwaniu, że starsi pacjenci i osoby o mniejszych rozmiarach ciała mogą tolerować mniej gwałtowne zwiększanie dawki z mniejszymi przyrostami niż pacjenci nie przekraczający 60 lat lub o większych rozmiarach ciała, wprowadzono dostosowania dla osób w wieku powyżej 60 lat i o masie ciała mniejszej niż 60 kg: w leczeniu morfiną niebieskie kapsułki zawierały morfinę o przedłużonym uwalnianiu (15 mg) i szare kapsułki zawierające laktozę placebo; do leczenia kombinacją gabapentyny-morfiny niebieskie kapsułki zawierały morfinę o przedłużonym uwalnianiu (15 mg) i szare kapsułki zawierające gabapentynę (300 mg); w leczeniu gabapentyną niebieskie kapsułki zawierały laktozę placebo, a szare kapsułki zawierały gabapentynę (300 mg); do leczenia placebo niebieskie kapsułki zawierały lorazepam (0,2 mg) i szare kapsułki zawierały lorazepam (0,1 mg). Wśród tych starszych lub mniejszych pacjentów docelowymi pułapami dziennej dawki była morfina w dawce 60 mg (leczenie morfiną); morfina w dawce 60 mg i gabapentyna w dawce 2400 mg (leczenie kombinacją gabapentyny-morfiny); gabapentyna w dawce 2400 mg (leczenie gabapentyną); i lorazepam w dawce 1,6 mg (leczenie placebo).
Protokół
Pacjenci wypełniali podstawowy dziennik, w którym ocenili intensywność bólu trzy razy dziennie przez siedem kolejnych dni po zaprzestaniu leczenia wcześniej przepisanymi opioidami lub gabapentyną
[więcej w: martwica trzustki, tamponada nosa, wyrostek haczykowaty ]
[podobne: zapalenie tętnicy skroniowej, unerwienie serca, olx łęczna ]

0 thoughts on “Morfina, gabapentyna lub ich połączenie w bólu neuropatycznym cd”

  1. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: mezoterapia igłowa warszawa[…]