Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra12/ftp/psychoterapiamikolow.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Kawa, kofeina i choroby sercowo-naczyniowe u mężczyzn ad 8 – Psychoterapia Miłków
Skip to content

Kawa, kofeina i choroby sercowo-naczyniowe u mężczyzn ad 8

2 lata ago

408 words

W niedawnym raporcie ze skandynawskiego badania mężczyzn w średnim wieku, picie dziewięciu filiżanek kawy dziennie lub więcej wiązało się z ryzykiem zawału mięśnia sercowego 2,2 razy większym niż picie mniej niż jedna filiżanka.23 Tylko 2,9% mężczyzn w zdrowiu Badanie następcze profesjonalistów Picie sześciu lub więcej filiżanek kawy dziennie. Jednak nawet w tej grupie względne ryzyko chorób sercowo-naczyniowych nie wzrosło. Drugim ograniczeniem naszych danych jest to, że żadna kobieta nie została włączona do kohorty. Chociaż istnieje niewiele wcześniejszych dowodów sugerujących różne powiązanie między kawą a ryzykiem sercowo-naczyniowym u kobiet w porównaniu z mężczyznami, wyniki mogą nie dotyczyć kobiet. W niedawnym badaniu kliniczno-kontrolnym u kobiet stwierdzono nieistotny wzrost ryzyka zawału serca niezakończonego zgonem (względne ryzyko 1,72, przedział ufności 0,92 do 3,23) u kobiet, które wypijały więcej niż trzy filiżanki kawy dziennie w porównaniu do kobiet. którzy nigdy nie pili kawy.20 Jak wskazuje niskie rozpowszechnienie palenia papierosów i stosunkowo niskie spożycie cholesterolu w diecie, populacja pracowników służby zdrowia w naszym badaniu nie jest ściśle reprezentatywna dla mężczyzn jako całości w Stanach Zjednoczonych. Nie mamy jednak powodu sądzić, że wpływ konsumpcji kawy na częstość występowania chorób sercowo-naczyniowych byłby zasadniczo różny w tej stosunkowo niskiej populacji ryzyka. Podsumowując, nasze dane potwierdzają wniosek, że kawa z kofeiną, która jest obecnie spożywana przez mężczyzn w Stanach Zjednoczonych, nie powoduje istotnego wzrostu ryzyka choroby wieńcowej lub udaru mózgu.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierany przez grant badawczy (HL35464) z National Institutes of Health.
Jesteśmy wdzięczni uczestnikom badania follow-up Health Professionals za ich ciągłą współpracę; Drs. Alberto Ascherio, Chris Chute, Jim Shaw i Chester Douglas za radę i wsparcie badania; oraz do Walkirii Paes de Almeida, Karen Corsano, Marka Shneydera, Steven Stuarta, Betsy Frost, Mitzi Wolfe i Mary Johnson w celu uzyskania fachowej pomocy.
Author Affiliations
Od Departamentów Epidemiologii (DEG, EBR, EG, MS, WW) i Nutrition (WW), Harvard School of Public Health, Boston; Departament Epidemiologii i Biostatystyki, Akademia Medyczna Erasmusa, Rotterdam, Holandia (DEG); i laboratorium Channinga. Wydział Medycyny, Harvard Medical School i Brigham and Women s Hospital, Boston (GC, MS, WW). Zgłoś prośby o przedruk do dr Willetta z Wydziału Epidemiologii w Harvard School of Public Health. 677 Huntington Ave., Boston, MA 02115.

[więcej w: perforatio tecta, nifuroksazyd hasco zawiesina, daunorubicyna ]

0 thoughts on “Kawa, kofeina i choroby sercowo-naczyniowe u mężczyzn ad 8”

  1. [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: bład medyczny firmy odszkodowawcze[…]