Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra12/ftp/psychoterapiamikolow.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Jak bezpieczny jest wystarczająco bezpieczny Obowiązki dzieci technologii rozrodczej – Psychoterapia Miłków
Skip to content

Jak bezpieczny jest wystarczająco bezpieczny Obowiązki dzieci technologii rozrodczej

2 lata ago

518 words

Głównym celem tej książki jest kodyfikacja ryzyka związanego z technologiami reprodukcyjnymi, zarówno dla dzieci, jak i dla społeczeństwa. W trakcie procesu profesor prawa ochrony zdrowia Philip Peters definiuje obowiązki społeczeństwa, rodziców, lekarzy, innych podmiotów świadczących opiekę zdrowotną i samych dzieci w radzeniu sobie z podniesionymi kwestiami. Proces musi się rozpocząć od analizy słowa ryzyko , które pochodzi od włoskiego rischiare i oznacza odważyć się . Zasadniczo wszystkie strony, które są cytowane powyżej, podejmują wyzwanie, gdy pojawia się poczęcie, ponieważ wynik jest zawsze w wątpliwość, nawet jeśli przewiduje się doskonałość. Czy rzeczywiste ryzyko jest większe dla rodziców dzieci, które powstają w wyniku nowych technologii reprodukcyjnych, niż dla dwóch osób, które decydują się na poczęcie dziecka. W okresie renesansu, kiedy liczby przypisywano różnym scenariuszom, pomiar ryzyka zbliżał się do poziomu nauki. Obecnie ryzyko to nie tylko połączenie liczb, ale także wynik definicji uzyskanych w oparciu o zwiększony poziom zaawansowania naukowego. Dlatego trudno jest poradzić sobie z problemami związanymi z nowymi technologiami reprodukcyjnymi bez zagłębiania się w sferę mistycyzmu. W związku z tym Peters zwraca uwagę zarówno na sprawy obiektywne, jak i subiektywne, z odpowiednim naciskiem na te pierwsze.
Prawdziwy scenariusz stanowi przykład: 38-letnia kobieta jest w czwartym cyklu zapłodnienia in vitro. Trzy poprzednie cykle się nie powiodły. Za każdym razem wszczepiono regulowaną liczbę zarodków, zgodnie z wytycznymi American Society for Reproductive Medicine. Pacjent ma teraz pięć dobrych embrionów. Ile należy wszczepić. Czy jej lekarze powinni wszczepić wszystkie pięć, aby zoptymalizować sukces, co wiązałoby się z ryzykiem wystąpienia większej liczby ciąż w wyższym porządku (trojaczki lub więcej) i zespołem hiperstymulacji, czy też powinni wszczepić dwa i zamrozić trzy, co zwiększyłoby szansę na czwarte niepowodzenie wyobrażać sobie tę parę. Czy powinni wykonać transfer blastocysty, który pomógłby skorygować liczbę potomstwa, ale ryzyko utraty niektórych dobrych zarodków inkubujących się w czasie. Czy powinni wykonać biopsję preimplantacyjną, aby ustalić, dlaczego tak wiele prób zakończyło się niepowodzeniem i upewnić się, że odkładają doskonałe zarodki. Gdyby nie było żadnych ograniczeń finansowych, decyzja byłaby łatwiejsza, ale ta para zainwestowała już 30 000 $ w swoje marzenie o rodzinie. W analitycznym ujęciu Peters przedstawia ten scenariusz – i przyszłe podobne do niego – w perspektywie, zanim zaproponuje możliwe rozwiązania.
Jest to ważna książka, ponieważ podkreśla, że przepisy i przepisy są niezbędne w odniesieniu do wspomaganej technologii reprodukcyjnej. Przykładem tego jest szybkie rozszerzenie listy chorób, które można przetestować i ewentualnie leczyć przed implantacją. Jak twierdzi Peters: Problem pojawił się, ponieważ nasza rosnąca zdolność naukowa rutynowo przewyższała nasze moralne łożyska . Omówiono tutaj szerokie tematy: zainteresowanie przyszłych dzieci, godzenie sprzecznych interesów i stosowanie ram dla podejmowania decyzji (począwszy od decyzji na wysokim szczeblu dla bardziej przyziemnych osób, z którymi spotykają się pary w związku z reprodukcją)
[podobne: hematopoeza, pochp zaostrzenie, spiaczka cukrzycowa objawy ]
[przypisy: zawał krezki, rezonans magnetyczny gdynia, jejunostomia ]

0 thoughts on “Jak bezpieczny jest wystarczająco bezpieczny Obowiązki dzieci technologii rozrodczej”