Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra12/ftp/psychoterapiamikolow.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Dzienny wzór nagłej śmierci w obturacyjnym bezdechu sennym ad – Psychoterapia Miłków
Skip to content

Dzienny wzór nagłej śmierci w obturacyjnym bezdechu sennym ad

2 lata ago

526 words

Nie wiadomo, czy te nocne nieprawidłowości wiążą się ze zwiększonym ryzykiem nagłej śmierci z przyczyn sercowych w nocy, gdy ryzyko nagłej śmierci z przyczyn sercowych jest najniższe dla ogólnej populacji.1 Testowaliśmy hipotezę, że osoby z obturacyjnym bezdechem sennym częściej mają nagłą śmierć z przyczyn sercowych od północy do 6 rano, niż podczas pozostałych sześciogodzinnych przerw w ciągu dnia. Sprawdziliśmy również hipotezę, że częstotliwość nagłej śmierci z przyczyn sercowych od północy do 6 rano jest wyższa u osób z obturacyjnym bezdechem sennym niż u osób bez obturacyjnego bezdechu sennego, ogólnej populacji i tego, czego oczekuje się przez przypadek (tj. 25% w odstępach sześciogodzinnych).
Metody
Badana populacja
Uwzględniliśmy podmioty, które autoryzowały ich zapisy do wykorzystania w badaniach, a instytucyjna rada przeglądowa Fundacji Mayo zatwierdziła badanie. Zidentyfikowaliśmy mieszkańców Minnesoty, którzy przeszli diagnostykę polisomnograficzną w Centrum Zaburzeń Snu Mayo Clinic od lipca 1987 r. Do 31 lipca 2003 r. I potwierdzili swój status życiowy (dostępny dla 99,6 procent) za pomocą zapisów z Departamentu Zdrowia stanu Minnesota i Klinika Mayo. Następnie ręcznie przejrzeliśmy świadectwa zgonu osoby zmarłej (dostępne za 83,8%) i uwzględniliśmy w naszym badaniu osoby, które zmarły z powodu nagłych zgonów z przyczyn sercowych przed 31 lipca 2003 r. (112 osób).
Klasyfikacja nagłej śmierci z przyczyn sercowych
Ręczny przegląd aktów zgonu i danych z Departamentu Zdrowia stanu Minnesota dostarczył natychmiastowych i podstawowych przyczyn śmierci, czasu śmierci i czasu od wystąpienia objawów aż do śmierci. Nosolog stanowy wykorzystał metody Narodowego Centrum Statystyki Zdrowia, aby przypisać przyczyny śmierci. Klasyfikowano następujące przyczyny śmierci jako nagłą śmierć z przyczyn sercowych: nagłą śmierć sercową , zaburzenia rytmu serca , arytmię serca , zatrzymanie akcji serca , zatrzymanie krążeniowo-oddechowe lub chorobę wieńcową lub zawał mięśnia sercowego W którym przedział od objawów do śmierci wynosił godzinę lub mniej.
Osoby zostały wykluczone, jeśli nie podano godziny nagłej śmierci z przyczyn kardiologicznych lub jeśli akt zgonu dostarczył informacji, które wyraźnie zaprzeczały następującej definicji nagłej śmierci z przyczyn sercowych: naturalna śmierć z przyczyn sercowych, zwiastowana nagłą utratą przytomności godzinę wystąpienia ostrych objawów; istniejąca wcześniej choroba serca może być znana, ale czas i sposób śmierci są nieoczekiwane 16 i nieurazowe. 16 Wystąpienie nagłej śmierci z przyczyn sercowych podczas snu było wyjątkiem od kryteriów utraty przytomności w ciągu godziny od momentu śmierci . ostry początek objawów 16, ponieważ niektóre przypadki nagłej śmierci z przyczyn sercowych pojawiające się podczas snu mogą uniemożliwić przebudzenie i rozwój objawów, lub świadome tych wydarzeń przez innych. Świadectwa zgonu sześciu osób stwierdzały, że nagłe zgony z przyczyn sercowych nie zostały potwierdzone ani domniemane, ale odnotowano ich czas śmierci, a osoby te zostały włączone do badania
[więcej w: diastaza we krwi, profilaktyka poekspozycyjna, zaburzenie schizoafektywne ]
[przypisy: spiaczka cukrzycowa, grecki nos, turbo max blue opinie ]

0 thoughts on “Dzienny wzór nagłej śmierci w obturacyjnym bezdechu sennym ad”